Dlaczego warto sprzedawać na ebay?

Dlaczego warto sprzedawać za granicą?

Dlaczego warto sprzedawać na eBay i jak może się to przyczynić do sukcesu Twojej firmy? Jest przynajmniej kilka powodów do tego, by sprzedawać na eBay. Są nimi między innymi ogromna ilość kupujących, możliwość ustalenia wyższych cen czy niskie koszty uruchomienia własnego sklepu.

Zalety sprzedaży za granicą

1. Możliwość dotarcia do rynków, które są fizycznie poza zasięgiem

Polskie serwisy aukcyjne działają głównie na terenie naszego kraju, a co za tym idzie, ilość potencjalnych kupujących jest ograniczona. Im popularniejszy będzie Twój produkt, tym wyższa będzie konkurencja i tym bardziej będziesz musiał zejść z cen. Sprzedaż towarów za granicę to szansa na dotarcie do ogromnej ilości użytkowników, a co za tym idzie, większe perspektywy na sprzedaż.

2. Duża ilość kupujących

Serwis eBay zrzesza blisko ćwierć miliarda użytkowników z całego świata. Większość z tych osób szuka konkretnych towarów i liczy przede wszystkim na korzystną cenę. Tak ogromna ilość potencjalnych użytkowników sprawia, że Twoja oferta może dotrzeć do naprawdę wielu zainteresowanych a stąd tylko krok do wyższych zarobków.

3. Wyższe ceny i wyższe zyski

Skoro Twoja oferta jest dostępna dla tak dużej grupy ludzi, to analogicznie masz większe szanse na sprzedaż. Jeżeli na aukcji wystawisz atrakcyjny produkt, dobrze go opiszesz, dołączysz dokładne zdjęcia i zaprezentujesz się profesjonalnie, to możesz naprawdę sporo zarobić. Dzieje się tak dlatego, że część towarów, które w Polsce nie kosztują zbyt wiele, za granicą są znacznie droższe. Tak więc nawet jeśli narzucisz sporą marżę, to kupującym z zagranicy zakup i tak będzie się opłacał.

4. Możliwość rozwinięcia firmy i poszerzenia działalności

Większe zyski to większe możliwości. Twoja firma może rosnąć w siłę. Jeżeli zaczniesz dobrze sprzedawać, to zarobione pieniądze pozwolą Ci poszerzać działalność: wprowadzać nowy asortyment czy też zatrudniać kolejnych pracowników. Warto sobie przypomnieć, że sam serwis eBay był na początku prowadzony tylko przez jednego człowieka – założyciela Pierre Omidyara. Wraz ze wzrostem sprzedaży mógł on rozbudowywać sklep, zatrudniać kolejnych pracowników i w niedługim czasie stał się milionerem. Oczywiście nie zagwarantujemy Ci, że Ty też to osiągniesz, ale od czegoś trzeba zacząć, a kto nie spróbuje, ten nie zyska nic.

5. Start w biznesie niższym kosztem

Założenie własnego sklepu internetowego wiąże się z dużymi kosztami. Domena, serwer, obsługa techniczna, programiści, graficy, copywriterzy, obsługa sklepu itd. – to wszystko generuje ogromne koszty. Kiedy zaczynasz biznes, zależy Ci, by jak najbardziej obniżyć wydatki. Pomyśl tylko – zanim wypozycjonujesz swój sklep, może minąć wiele miesięcy. W tym czasie ilość kupujących będzie marna. Ebay jest znany na cały świat. Zakładając tam konto, masz automatyczny dostęp do kupujących, którzy tak naprawdę sami znajdą Ciebie.

6. Doskonała zaprawa przed stworzeniem własnego sklepu online

Doświadczenie, jakie zdobędziesz dzięki sprzedaży na eBay, pozwoli Ci łatwiej wejść na zagraniczne rynki. Kiedy Twoja firma zacznie się rozwijać, z pewnością nadejdzie chwila, w której zechcesz sięgnąć po więcej. Będziesz miał już wtedy znajomość rynku i łatwiej będzie Ci się na nim odnaleźć. Zakładając konto w ebay.pl możesz z powodzeniem sprzedawać na ebay.de czy ebay.co.uk. Zawsze masz możliwość kierowania swoich aukcji na takie rynki, na których sprzedanie danego towaru pozwoli Ci najlepiej zarobić.

7. Możliwość poznania rynku i dostosowania się do niego

Sprzedaż na eBay pozwoli Ci poznać ceny oraz specyfikę danego rynku, a tym samym wystosować do niego jeszcze lepszą ofertę i zwiększyć sprzedaż. Sprzedawanie w UK czy Niemczech pokaże Ci, co na tych rynkach jest towarem deficytowym i pozwoli rozszerzyć ofertę o takie produkty, które będą się sprzedawać najlepiej i najdrożej.

Widzisz wyraźnie, że potencjał eBay’a jest ogromny i warto go wykorzystać. W następnej części pokażemy Ci, jak zacząć sprzedawać w tym serwisie i co zrobić, by start był owocny.

Potrzebujesz pomocy w dotarciu na zagraniczne rynki? Skontaktuj się, a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. Zapraszamy też na kolejną część, a w niej kompleksowy poradnik o tym, jak zacząć sprzedawać za granicą.

2018-08-27T09:13:17+00:00 sierpień 27th, 2018|Bez kategorii|