Aktualności dla sprzedawców | Jesień 2017 – jak naprawić aukcje ebay https.

Ebay ebay ebay… ciągłe zmiany…. Serwis ukrywa pełną treść moich aukcji, co zrobić?

    1. Jeżeli szablon znajduje się na Twoim serwerze koniecznie sprawdź u swojego hostingodawcy czy domena do której kierują pliki Twojego szablonu posiada certyfikat ssl. W 99% przypadków jest to dodatkowo płatna usługa którą należy dokupić do hostingu na domenę internetową. np jeżeli twój serwer nosi nazwę www.serwer19282.home.pl to w pierwszej kolejności musisz wykupić domenę z certyfikatem ssl np. www.twojanazwa.pl  a następnie podpiąć ją pod serwer. Jednym z najpopularniejszych certyfikatów SSL jest certyfikat Rapid SSL to koszt około 100zł rocznie na daną domenę. Jeżeli pliki do Twojego szablonu są na przykład w lokalizacji : http://www.mojadomena.pl/ebay-szablon/img/1.jpg to certyfikat sll wykupujemy na domenę http://www.mojadomena.pl/ po aktywacji certyfikatu adres Twoich plików będzie wyglądać w następujący sposób https://www.mojadomena.pl/ebay-szablon/img/1.jpg różnica występuje w adresie https:// zamiast http://

 

  1. Mamy już certyfikat – co należy dalej zrobić?

Skopiuj pliki z serwera na pulpit, oraz ponownie wgraj je na serwer. Teraz zedytuj swoje aukcje. Poniżej przedstawiamy instrukcje jak edytować hurtowo aukcje w eBay.

  • zaznacz aukcj z protokołem http które należy zedytować

 

Na dole strony zaznacz opcje: wyświetl 200 przedmiotów na jednej stronie

Zaznacz wszystkie aukcje i naciśnij przycisk edytuj

 

Następnie wciskamy przycisk edit listing (edytuj przedmioty)/item description (opis przedmiotu(

 

Na koncu zostało zaznaczyć nam opcje find and replace czyli znajdź i podmień

W zakładce find wpisujemy http:// a w replace https://

Czynność należy powtórzyć dla innych kart jeżeli posiadamy więcej niż 200 aukcji.

Zapisujemy zmiany

I po

i potwierdzamy

 

Firma Google ogłosiła niedawno, że w przypadku treści niepobieranych przez protokół HTTPS będzie wyświetlać ikonę niezabezpieczonej strony. HTTPS (ang. Hyper Text Transfer Protocol Secure) to najbezpieczniejszy sposób na przesyłanie w internecie informacji, w tym arkuszy stylów CSS, zdjęć oraz kodu HTML5.

Z uwagi na to wprowadzamy zmiany dotyczące wyświetlania opisów przedmiotów, aby zwiększyć bezpieczeństwo na eBay.

Co się zmieni

  • Od października 2017 r. zaczniemy korzystać z protokołu HTTPS w całym serwisie eBay.
  • Od lutego 2018 r. w ofertach z treściami niepobieranymi poprzez HTTPS będzie wyświetlane podsumowanie opisu przedmiotu.

Co to jest protokól https?

Protokół HTTPS (ang. Hyper Text Transfer Protocol Secure) to najbezpieczniejszy sposób na przesyłanie informacji w internecie.
Jeśli kupujący otworzy ofertę, w której treści są pobierane z zewnętrznych stron poprzez protokoł HTTPS, przeglądarka wyświetli ikonę informującą, że strona ta jest bezpieczn
2017-11-10T12:38:19+00:00 listopad 10th, 2017|Bez kategorii|