Zmiany eBay Active Content 2017

Zmiany eBay Active Content 2017

Od czerwca 2017 eBay wprowadza zmiany. W momencie wystawiania ofert nie będzie można korzystać z zawartości aktywnej. Spowoduje to optymalne wyświetlanie ofert na urządzeniach mobilnych. Ebay w ten sposób przystosowuje się do rosnącej popularności smartfonów i tabletów. Zamiany spowodują, że oferty będą atrakcyjniejsze dla kupujących, a wygoda przeglądania aukcji może przełożyć się na większą sprzedaż.

Czym jest zawartość aktywna?

Zawartość aktywna to wszelkiego rodzaju elementy w języku Java Script, filmy we Flashu, wtyczki i akcje formularzy. Elementy takie spowalniają ładowanie się stron i utrudniają ich wyświetlanie. To natomiast powoduje, że oferty mogą być nieczytelne dla użytkowników, w związku z czym może występować spory odsetek rezygnacji z zakupów. Rozwój technologii mobilnych sprawił, że dzisiaj spora ilość użytkowników korzysta na co dzień z urządzeń mobilnych. Również podczas internetowych zakupów. Aktywna zawartość stron aukcyjnych jest zaprzeczeniem użyteczności, na którą kładzie się teraz ogromny nacisk.

Czego nie należy dodawać do ofert?

Usuń wszelkiego rodzaju Flash, wtyczki i kody Java Script jeszcze przed wejściem w życie zmian. Niezgodne z zasadami będą także liczniki wyświetleń strony, osadzanie w opisach opinii kupujących i zamieszczanie kalkulatorów walut. W ofertach nie można będzie zamieszczać też linków i banerów przekierowujących do mediów społecznościowych oraz wszelkich ramek <iframe>.

Jeżeli wstawisz takie elementy, nie będą one w ogóle widoczne dla użytkowników serwisu. Zaleca się, by cały opis aukcji był skonstruowany jedynie za pomocą zwykłego tekstu, kodu HTML5 i CSS.

Ebay zaleca, by sprzedający już teraz usunęli ze swoich aukcji aktywną zawartość, dzięki czemu ich oferty będą przygotowane na zmiany, które nastąpią w roku 2017. Jeżeli nie zdążysz wprowadzić zmian do czerwca 2017, eBay dokona tego automatycznie. Bardzo często zawartość aktywna jest integralnym elementem oferty (aczkolwiek oferta bez niej może być równie atrakcyjna). Dlatego też nie warto czekać, aż serwis usunie taką zawartość, bo to może się odbić na poziomie Twojej sprzedaży. Rezygnacja z zawartości aktywnej zagwarantuje Ci optymalną czytelność ofert i poprawi Twoje wyniki sprzedażowe.

Jak zastąpić zawartość aktywną?

Zamiast zawartości aktywnej w postaci osobnych zakładek, najlepiej będzie zamieścić wszystkie niezbędne informacje w formularzu sprzedaży. Zamiast własnych galerii zdjęć, dodać zdjęcia w formularzu sprzedaży a filmy dodawać do opisów za pomocą tagu HTML5 <video>. W przypadku części motoryzacyjnych należy użyć funkcji zgodności części lub po prostu zamieścić informacje o zgodności z danymi modelami w postaci tabeli HTML. Właściciele sklepów eBay mogą wykorzystać też krzyżowe promowanie produktów czy kierowanie użytkowników do swojego newslettera.

2018-08-27T09:12:18+00:00 sierpień 27th, 2018|Ebay|