Sklepy eBay i ich zalety

Wychodzenie z produktami na rynek zagraniczny nie jest dziś większym problemem. Sprzedający towary za pomocą internetu mogą skorzystać między innymi ze specjalnych platform sprzedażowych. Czy sklep, który można założyć na eBay jest korzystnym rozwiązaniem?

W 2010 roku w naszym kraju działało już ponad 20 tysięcy sklepów internetowych. Z roku na rok liczba ta powiększa się o kolejne. Tak duża konkurencja zmusza właścicieli do poszukiwania nowych rynków zbytu. Możliwości są przy tym ogromne, zaś coraz więcej klientów decyduje się na sprzedawanie swoich towarów i usług poza granicami kraju. Temu sprzyjają między innymi platformy sprzedażowe takie, jak eBay. Założenie sklepu jest niezwykle proste, nie zajmuje też dużo czasu. Korzyści? Można wyliczyć ich całkiem sporo, przede wszystkim jednak to zysk. Obecnie tylko w naszym kraju ponad 82% internautów regularnie kupuje w internecie. Szeroki i nieograniczony czasowo dostęp do produktów sprawia, że statystyczny Kowalski wydaje w sklepach internetowych około 350 zł rocznie, czyli niewiele mniej niż Anglicy czy Niemcy.

Zobacz naszą ofertę na identyfikacje marki w serwisie eBay

Dlaczego właśnie eBay?

Jedną z możliwości jest założenie sklepu na platformie eBay. Dlaczego warto? Przede wszystkim sprzedawcy mogą korzystać z prostych narzędzi, dzięki którym założenie sklepu i wystawianie aukcji jest niezwykle proste. Dodatkowy system promowania poszczególnych promocji pozwala na dotarcie z ofertą do szerokiego grona klientów. Jakie są wymagania dotyczące otwarcia sklepu? Wszystko zależy od wielkości prowadzonej działalności. Na platformie eBay możliwe jest założenie małego, dużego, jak i mega sklepu. Dużym plusem jest tu też różnica pomiędzy przedsiębiorcami a osobami indywidualnymi. Osoby, które posiadają działalność gospodarczą mogą wystawić przedmioty na dłuższy czas, otrzymują własnym adres www na eBay, jak również mają możliwość tworzenia własnych kategorii sklepu.

Bezpieczne transakcje

Z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy chcą założyć sklep na platformie eBay ważne jest, że wszystkie przeprowadzone transakcje są w pełni bezpieczne. System PayPal jako metoda płatności nie tylko zabezpiecza interesy sprzedającego, ale również kupującego. Ten aspekt jest przede wszystkim ważny dla tych przedsiębiorców, którzy w świat wysyłają cenne towary. Jeżeli sprzedający otrzyma nieautoryzowaną płatność, to może odzyskać pełną kwotę transakcji. Podobnie jest w przypadku kupujących. Gdy opłacony towar nie dotrze, PayPal zwraca pełną kwotę i to włącznie z kosztami wysyłki. Oznacza to, że ryzyko bycia oszukanym na platformie eBay jest praktycznie minimalne.

Znana platforma

Z punktu widzenia osób sprzedających towary ważną informacją jest fakt, że eBay to sprawdzona platforma. Oznacza to, że nie tylko jest bezpieczna, ale przede wszystkim znana przez wielu kupujących. Odpowiednia reklama przyciąga klientów – w tym miejscu znaleźć można ponad 200 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy codziennie nawiązują transakcje! Inwestując w sklep na eBay przedsiębiorca nie musi ponosić dodatkowych kosztów sprzedaży, z którymi liczyć się trzeba między innymi przy otwieraniu sklepu internatowego. Jedyna reklama, na którą można postawić, to nieobowiązkowa reklama wybranych towarów, które dzięki promocji na stronie głównej mogą zostać szybciej sprzedane.

Koszty – czy to się opłaca?

Prowadzenie sklepu na platformie eBay jest płatne. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.ebay.pl, ale warto podkreślić, że sprzedawcy nie muszą obawiać się wygórowanych opłat. Poza opłatą subskrypcyjną (najwyższa to 79,95 zł), płaci się za wystawienie aukcji. W przypadku sklepów koszt wystawienia produktu wynosi od 0,01 zł do 0,15 zł. Właściciele platformy zadbali tu przede wszystkim o przedsiębiorców. To właśnie właściciele sklepów liczyć mogą na niższe ceny związane choćby z wystawianiem towarów. Takie koszty są też nieporównywalnie niższe w porównaniu z utrzymaniem własnego sklepu na starcie, kiedy dodatkowo należy zainwestować w odpowiednią reklamę, dzięki której klienci zainteresują się sklepem i oferowanymi w nim produktami.

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem szbalonu ebay bądź sklepem to koniecznie sprawdź naszą ofertę – tutaj

2016-08-04T10:18:21+00:00 sierpień 4th, 2016|Bez kategorii|