Różnica między Ebay a Allegro

Różnica między Ebay a Allegro

Zastanawiasz się gdzie sprzedawać – na eBay’u czy na Allegro? Oba te serwisy są bardzo podobne, ale jest między nimi kilka zasadniczych różnic. Są nimi zasięg i możliwości, a także rynek, na którym działają.

Ebay – podstawowe informacje

Ebay jest serwisem aukcyjnym o globalnym zasięgu. Wiele krajów ma własną wersję sklepu z rozszerzeniem swojego państwa (u nas ebay.pl). Możliwość wystawiania ofert sprzedaży właściwie na cały świat sprawia, że grono Twoich potencjalnych klientów rośnie. Wiele towarów dostępnych w Polsce za stosunkowo małe pieniądze, za granicą jest warte znacznie więcej. To natomiast oznacza, że możesz kupować tanio i sprzedawać drożej dzięki eBay’owi. Twój zysk będzie znacznie większy, niż w sytuacji, gdy ograniczysz się wyłącznie do Polskiego rynku.

Allegro – podstawowe informacje

Allegro jest największą w Polsce platformą transakcji on-line. Allegro zostało stworzone na wzór eBay’a w roku 1998, czyli w 3 lata po starcie strony Pierre Omidyara. Od 2007 roku sprzedający mogą zakładać swoje własne sklepy w serwisie Allegro, a od 2010 można kupować na Allegro bez rejestracji. Niestety platforma działa przede wszystkim w Polsce, co ogranicza ilość potencjalnych klientów. Dość duża konkurencja powoduje, że przebicie się z popularnym towarem jest bardzo trudne. Coś, coś tanio sprzedaje się polskim klientom na Allegro, na eBay można sprzedać za granicę znacznie drożej.

Allegro i eBay – podobieństwa

  • Oba serwisy udostępniają użytkownikom komplet narzędzi służących do sprzedaży towarów przez internet. Każda aukcja otrzymuje własną stronę i adres URL, którego możesz promować w sieci.
  • W obu serwisach możliwe jest dodanie spersonalizowanego szablonu aukcji, zdjęć oraz wybór opcji sprzedaży przez Licytację lub przez Kup Teraz.
  • Serwisy działają na podobnych zasadach, podobne są kategorie produktów oraz zasady i ograniczenia dotyczące sprzedaży niektórych towarów. Jeżeli masz doświadczenie z Allegro, bez problemu poradzisz sobie z eBay’em.

Jaką przewagę ma eBay?

  • Allegro pobiera opłatę za każdy przedmiot wystawiony na sprzedaż. Opłatę za wystawienie aukcji uiszczasz zawsze. Bez względu na to, czy sprzedasz dany przedmiot, czy też nie. Na eBay płacisz za wystawienie aukcji tylko w przypadku, kiedy chcesz sprzedać samochód osobowy, motocykl lub przyczepę samochodową.
  • Allegro działa praktycznie tylko w Polsce, a eBay jest globalnym serwisem aukcyjnym. Posiada znacznie większą liczbę użytkowników i znacznie szerszy asortyment. To natomiast pozwala Ci sprzedawać swoje towary ludziom z całego świata i przy okazji dobrze na tym zarabiać. W Polsce trudno jest konkurować cenami. To, co jest u nas tanie, lepiej jest sprzedać z zyskiem za granicą.
  • Ebay w odróżnieniu od Allegro pozwala Ci stworzyć wersję mobilną szablonu oferty, a także skonfigurować aukcję w bardzo zaawansowany sposób. Na eBayu tworzysz oferty bez ograniczeń, natomiast Allegro umożliwia taką funkcję jedynie w Strefie Marek Allegro. Strefa Marek zarezerwowana jest tylko dla światowych firm, które zyskują w ten sposób dodatkowy kanał sprzedaży.

Widzisz wyraźnie, że nie tylko Allegro jest szansą na wysoką sprzedaż przez internet. Ebay, z uwagi na to, że mniej popularny wśród polskich sprzedawców, otwiera przed Tobą szansę na znalezienie naprawdę skutecznego kanału sprzedaży. W następnej części pokażemy Ci, dlaczego warto sprzedawać za granicą.

2018-08-27T09:12:44+00:00 sierpień 27th, 2018|Ebay|