Ceny za granicą – ebay

Ceny za granicą

Nadal zastanawiasz się, czy warto sprzedawać za granicą? Mamy dla Ciebie ostateczne i bardzo jednoznaczne potwierdzenie opłacalności takiej sprzedaży. Pomyśl przez chwilę o polskim rynku i polskich cenach. Część towarów jest u nas stosunkowo tania, natomiast za granicą dużo droższa. To otwiera przed Tobą furtkę do naprawdę wysokich zarobków.

W serwisie eBay kupują miliony ludzi z całego świata. Bez względu na kraj czy gust, każdy z tych ludzi szuka atrakcyjnych cen. Skoro w danym kraju coś jest drogie, a taki sam przedmiot mogą kupić taniej w innym, to nie będą się długo zastanawiać.

Co możesz sprzedawać z zyskiem na eBay’u?

Jest wiele produktów, które możesz taniej kupić w Polsce lub np. w Chinach, a następnie z zyskiem sprzedać w krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy nawet Stany Zjednoczone. Na początku musisz oczywiście poznać rynek. Nie ma sensu sprzedawać za granicę czegoś, co w danym kraju jest tańsze niż cena, którą Ty proponujesz. Zawsze musisz wystawiać takie towary, które w danych krajach są droższe niż u nas.

  • Do Niemiec opłaca się eksportować meble, buty, ubrania i artykuły wyposażenia wnętrz.
  • Na rynek USA opłaca się kierować książki i artykuły kosmetyczne.
  • Na Ukrainie opłaca się sprzedawać artykuły AGD i RTV.
  • Na włoskim i czeskim rynku doskonale sprzedaje się elektronika.
  • Do UK opłaca się eksportować praktycznie większość towarów. Tam ceny są z reguły wyższe niż w Polsce.
  • We Francji możesz sprzedawać elektronikę, głównie dyski zewnętrzne, które są tam dużo droższe.

Jeżeli chcesz jeszcze lepiej poznać tendencję rynkowe i zajmujesz się sprzedażą zaawansowaną, zasubskrybuj badania rynkowe TeraPeak. Dzięki nim dowiesz się, jakie są trendy zakupowe na eBay w zagranicznych serwisach i lepiej dostosujesz do nich swoją ofertę.

Koszt dostawy towarów za granicę jest naprawdę niewielki. Koszty wysyłki wynoszą ok. 15 EURO, a przy towarach z dużą „przebitką”, cena ta wcale nie robi kupującym dużej różnicy. Podobnie jest w Polsce, gdy kupuje się towary z Chin. Mimo konieczności zapłacenia wyższych kosztów wysyłki, zakup i tak jest opłacalny.

Możemy pomóc Ci dobrać rynek idealny dla Twoich produktów. Nasi specjaliści przeprowadzą analizę i zysk ze sprzedaży będzie wyższy.

2018-08-27T09:16:19+00:00 sierpień 27th, 2018|Ebay|